3D mihalnice

floating-leaf
floating-leaf

3D mihalnice sú úžasné! Alebo?

Umelé mihalnice nie sú žiadnou novinkou na trhu. Pozná ich hádam každý a sú voľne dostupné v obchodoch, ale aj v kozmetických salónoch. Ako však táto vychytávka vznikla a čo k tomu vôbec viedlo?

Umelé mihalnice – ako to začalo?

Začiatky tejto inovácie datujeme až do roku 1916. Presnejšie k historickému veľkofilmu amerického režiséra D. W. Griffitha s názvom Intolerancia. Griffith si zaumienil, že hlavná hviezda Seena Owen musí mať tak dlhé mihalnice, že keď zažmurká budú vrhať tieň až na jej líca. Parochniar teda vzal ľudské vlasy a gázu, a Griffitove želanie splnil. Aj keď film nebol úspešný, falošné mihalnice nesmierne zaujali.

Výroba umelých mihalníc bola kedysi veľmi drahá a ich životnosť iba niekoľko hodín. Z tohto dôvodu si ich mohli dovoliť iba bohatí ľudia a boli vídane hlavne na striebornom platne

Legendárny vizážista a make-up inovátor Max Factor sa tejto myšlienky ujal a v roku 1919 uviedol umelé mihalnice na kozmetický trh. Už skôr si ženy zdobili oči a riasy aby ohúrili mužov. Známym príkladom je egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá mala mnoho kozmetických pomôcok a farebné vlasy a mihalnice. Výroba umelých mihalníc však bola veľmi drahá a ich životnosť iba niekoľko hodín. Z tohto dôvodu si ich mohli dovoliť iba bohatí ľudia a boli vídane hlavne na striebornom platne. Vývoj mihalníc nijako nepostupoval, a tak upadali do úzadia pozornosti.

Ďalším významným medzníkom v ich rozvoji boli až umelé riasy v 50. rokoch. Začali sa vyrábať zo syntetických materiálov, vďaka čomu boli omnoho menej nákladne a zároveň to zvýšilo ich životnosť. Naďalej ich síce používali prevažne iba herečky a dámy, avšak ostatné ženy sa im chceli nesmierne podobať. Asi každý pozná Marylin Monroe, ktorej koketnému pohľadu pomáhali umelé mihalnice.

80-tých rokoch módny diktát odsunul umelé mihalnice iba na príležitostné použitie. Japonsko sa postaralo o zmenu, a to vytvorením umelých trsov mihalníc. Nalepovali sa na prírodné mihalnice a vyzerali skutočne prirodzenejšie. Vďaka ich komfortu a obľúbenosti sa začali používať aj v kozmetických salónoch . Japonci opäť bodovali v 21. storočí, kedy tieto trsy nahradili jednotlivými mihalnicami, ktoré sa aplikovali technológiou zvanou Lash by lash tj. riasa na riasu.

Boli vyrobené v rôznych dĺžkach, hrúbkach aj farebných odtieňoch. 3D technológiu predlžovania mihalníc má na starosti japonský vizážista a stylista Shu Uemura a prvou hviezdou s predĺženými 3D mihalnicami zo srsti norky bola speváčka Madona. Dnes je už technológia pokročilejšia a mihalnice majú vlastnosti identické s prírodnými. 3D mihalnice prechádzajú prísnymi kontrolami kvality, a tak nepoškodzujú prírodné mihalnice.

Aplikácia 3D mihalníc

Aj keď je jednoduchšie a bezpečnejšie si dať spraviť 3D mihalnice v kozmetickom salóne, povecme si ako to má prebiehať a vyzerať a aspoň budete vedieť či odviedli svoju prácu dokonale alebo nie. 3D predlžovanie mihalníc sa praktikuje systémom Lash by lash. Počet mihalníc na jedno oko býva rôzny, avšak je to približne 30 -100 kusov. Aplikujú sa 1 až 2 milimetre od pokožky aby sa lepidlo nedotýkalo pokožky. Celá aplikácia trvá jeden a pol až dve hodiny. Dbajte na výber dizajnérky, pretože ak nie je dostatočne zručná, môže dôjsť k poškodeniu Vašich prírodných mihalníc.

marilyn monroe

Najčastejšie chyby pri predlžovaní 3D mihalníc

  • Lepidlo sa nesmie dotýkať jemnej kože na očných viečkach. To by mohlo bolestivo podráždiť oči a to pri správnom predlžovaní nemôže nastať.
  • Často sa stretávame aj so zhlukmi lepidla, ktoré sa nahusto prichytia na viaceré mihalnice a zlepia ich dokopy. Toto v žiadnom prípade nie je v poriadku a nemá to tak vyzerať. Nenechajte sa obalamutiť rečami, že to je bežné, pretože Vaše prirodzené mihalnice pod touto váhou čoskoro vypadnú.
  • Taktiež nie je v poriadku ak je jedná umelá mihalnica na viacerých prirodzených. Každá mihalnica totižto rastie rozličnou rýchlosťou a to spôsoby problémy a nepríjemný pocit.
  • Dbať treba aj na výber správnych mihalníc. Taktiež platí, že príliš dlhé alebo hrubé mihalnice, tie Vaše prírodné príliš zaťažia a vypadnú.

Rozdiel medzi 3D a 4D mihalnicami

4D mihalnice pôsobia prirodzenejším dojmom a majú dlhšiu životnosť, a to 4 – 6 týždňov.na dotyk nie len ľahučké a mäkké, ale aj hodvábne. Používajú sa 100 % norkové alebo jemné syntetické mihalnicehrúbke 0,07 až 0,10 milimetrov. Aplikujú sa taktiež špeciálnym lepidlom na Vaše vlastné mihalnice, avšak môžu sa aplikovať 2 až 3 mihalnice na jednu prírodnú mihalnicu. To vytvorí skutočne extra objem a prirodzený vzhľad.

5D a 6D mihalnice

Tieto riasy sú takzvané objemové a sú určené pre dámy, ktoré majú vlastne riasy redšie. Lepia sa špeciálnou technikou 5 až 6 tenkých rias na jednu prirodzenú. Ide o jemné hodvábne riasy o hrúbke 0,05 až 0,07 milimetrov.

Sérum na predĺženie mihalníc

Aj napriek technológiám a inováciám s umelými mihalnicami ste nenašli to čo hľadáte? Ak aj Vy patríte k tým, ktorý chcú mat dlhšie riasy, vyskúšajte najprv 3D mihalnice vo fľaštičke. Ide o sérum, ktoré preniká hlboko k folikulám, a tak ich stimuluje k rastu a vyživuje.GigaLash môžete mať krásne dlhé riasy a pritom budú stále prirodzené.