Máte citlivé oči? Ako sa môžete líčiť?

floating-leaf
floating-leaf

Toto je 7 jednoduchých tipov na očný make-up pre citlivé oči

Ak máte citlivé oči, určite viete, že s make-upom treba narábať mimoriadne opatrne. U niektorých žien problémy s očami zájdu až tak ďaleko, že radšej líčenie úplne vynechajú. Je to ale naozaj potrebné? Alebo existuje nejaké riešenie? Poradíme vám.

Oči sú vo všeobecnosti veľmi citlivé a rýchlo reagujú na škodlivé chemikálie v očných tieňoch, očných linkách či riasenkách. Ak máte k tomu ešte aj veľmi senzitívne oči alebo očné okolie, o problém máte postarané.

Problém s kozmetikou pre citlivé oči rieši mnoho žien. Niekedy ide naozaj “iba” o problém príliš citlivých očí alebo citlivej pokožky v jej okolí či suchej pokožky vo všeobecnosti, inokedy sa však za tým skrýva aj zdravotný problém, napríklad alergia alebo exém. Nesprávny výber kozmetiky so sebou prináša nepohodlie očí, ich slzenie, ale aj začervenanie či zápaly očí. Existuje však niekoľko typov, ako aj napriek citlivým očiam môžete zvýrazniť svoju tvár.

Za problémom citlivých očí sa môže skrývať aj zdravotný problém, ako alergia alebo exém.

1. Používajte jemné líčenie

Jemné líčenie sa netýka len očných tieňov, ale aj riasenky. Cez deň používajte len ľahké, svetlejšie odtiene a intenzívnejšie farby si nechávajte na špeciálne príležitosti.

2. Nakupujte kvalitné prípravky

Ak už investujete do kozmetiky, kupujte si kvalitné prípravky. Ak používate lacnú čínsku kozmetiku, problémy s očami môžete mať aj bez toho, aby ste ich mali naozaj citlivé.

Make-up pre citlivé oči - GigaLash.sk

3. Používajte špeciálne prípravky

Existujú riasenky aj make-upy, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre citlivé oči. Ide o hypoalergénne a neparfumované prípravky, ktoré prinášajú len minimálne riziko podráždenia či alergie. V poslednom období aj na slovenskom trhu zoženiete kvalitnú prírodnú kozemtiku alebo dokonca kozmetiku v bio kvalite. Pripravte sa na to, že vo väčšine prípadov siahnete hlbšie do vrecka, ale za pohodlie vám to určite bude stáť.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, ako dopriať svojim mihalniciam wellness.


4. Nepoužívajte vodedolnú kozmetiku

Vodeodolná kozmetika sama o sebe nie je problém. Problémom je väčšinou odlíčiť ju. Na odličovanie sa musia použiť silnejšie odličovadlá, ktoré obsahujú chemikálie a dráždia oči.

5. Nechajte si nafarbiť mihalnice

Podobný efekt ako riasenka vám pomôže docieliť farbenie mihalníc. Pomôže najmä svetlým a nevýrazným mihalniciam. Upozornite však kozmetičku na to, že máte citlivé oči.

6. Dodržujte hygienu

Kozmetiku aj ruky pri jej aplikácii udržiavajte čisté. Dávajte pozor na to, aby sa pri ich nepoužívaní nezaniesli prachom. Najlepšie je, ak ju budete udržiavať v bezpečí uzavretej kozmetickej taštičky. Očnú kozmetiku si  tiež nikdy nepožičiavajte od kamarátky. Aplikátory môžu obsahovať nečistoty alebo baktérie, ktoré sa dostanú pod očné viečko a zdravotný problém je na svete.


Náš tip: Prečítajte si aj fakty o raste mihalníc.


Zhrnutie

  • Citlivé oči môžete tiež líčiť, používajte však jemné líčenie.
  • Dodržujte hygienu a nepožičiavajte si očnú kozmetiku od kamarátky.
  • Používajte kvalitné prípravky alebo prípravky určené špeciálne pre citlivé oči.
  • Siahnite po prírodných prípravkoch, ktoré neobsahujú škodlivé látky.