Obočie

floating-leaf
floating-leaf

Obočie naše každodenné, daj nám krásu ktorú si zaslúžime

Mnoho žien si na sebe v zrkadle všíma aj svoje obočie, no iba málo žien necháva svoje obočie v prírodnej podobe. Väčšinou ho trhajú, tvarujú, skracujú a inak sa ho snažia dostať do podoby ich predstáv. „Je upravené? Hodí sa k mojej tvári? Má správnu hrúbku? Má správny tvar?“ Obočie Vám vie pridať, ale aj naopak ubrať. Pozrime sa teda na obočie z vizuálneho hľadiska.

Tvary obočia

 • Oblúkové – jemný oblúk, ktorý sa tiahne od začiatku obočia až po jeho koniec. Tento typ pôsobí skutočne prirodzene a zjemňuje ostré črty tváre.
 • Zaoblené – oblúk sa nachádza iba na konci obočia. Tento typ roztvára pohľad a vyvažuje krivky. Spôsobuje to však každé obočie s nadvihnutým koncom. Môžete sa stretnúť aj s pomenovaním „curved“, tj. obočie s krivkou.
 • Jemné zaostrené – má väčší uhol, a teda má menšiu striešku. Aj vďaka tomu dodáva jemnejší výraz a mladší vzhľad.
 • Výrazne zaostrené – je omnoho výraznejšie ako oblúkové, a to zásluhou pôsobenia ako strieška. Čím ostrejší tvar, tým sa viac ťahá do výšky a zužuje opticky tvár.
 • Rovné – nemá žiadne zakrivenie, a tak kladie dôraz na šírku tváre. Ak máte oči ďalej od seba alebo inú nezrovnalosť v šírke tváre, je pre Vás tým ideálnym.

Hustota obočia

Na hustote obočia taktiež záleží. Zaznamenali ste zvýšenú stratu chĺpkov z obočia a zdá sa Vám redšie? Príčin jeho vypadávania môže byť mnoho. Napríklad hormonálne zmeny v organizme vplyvom antikoncepcie či prechodu sa môžu postarať o zriedenie Vášho obočia. Môžu to však spôsobiť aj lieky, nezdravá strava, stres, ba dokonca zlé vytrhávanie chĺpkov. Spôsobov je hneď niekoľko. Pozrieme sa na nich neskôr v tomto článku.

Osobnosť podľa obočia

Tak isto ako Vaše oblečenie, správanie či účes, aj obočie môže o Vás mnoho prezradiť.

 • Tenké obočie – ide zväčša o veľmi jemné bytosti
 • Krátke husté obočie – takéto osoby mávajú sklony k výbušnosti
 • Husté spojené obočie – typické pre osoby, ktoré chcú neskutočne dominovať, vládnuť a kontrolovať iných
 • Husté obočie s vonkajšími stranami nahor – veľmi štedrá a statočná duša
 • Zježené obočie – títo ľudia majú sklony k hádavosti, sú tvrdohlavý a nekompromisný
 • Husté zježené obočie – je príznakom diabolskej povahy bez intuície a s veľmi chabou rozumovou sférou
 • Prísne strapaté obočie – naznačuje nesúlad emócií, rozumu a charakteru
 • Súmerne obočie – tieto osoby majú naopak v rovnováhe všetky tieto tri aspekty
 • Vysoko rozložené obočie – je jasným dôkazom cieľavedomosti
 • Vonkajšie strany sklonené nadol – týmto ľuďom nechýba hamblivosť

Tetovanie obočia

Ide o zaujímavú a žiadanú úpravu obočia, ktorá patrí k službám takzvaného permanentného make-upu. Najpoužívanejšia je čiarkovaná metóda, kedy toto tetovanie imituje Vaše chĺpky. Táto korektívna dermatologická metóda Vám umožni úpravu hrúbky aj veľkosti chýbajúceho obočia. Za pomoci lokálneho anestetika sa do hornej vrstvy pokožky nanáša hypoalergénna prírodná farba rôzneho pigmentu. Nanáša sa mikrotenkou ihlou 0,3 až 0,6 mm do hĺbky pokožky. Vaše chĺpky sa po správnosti pri tejto metóde nevytrhávajú ani neholia. Celková procedúra aj s prípravami trvá približne 2 hodinytrvácnosť je individuálna asi 3 až 5 rokov podľa typu pokožky.

Tetovanie obočia

Ako zhustiť obočie?

Ako však inak zhustiť svoje obočie bez takéhoto neprirodzeného zásahu? Najzákladnejším spôsobom je samozrejme pravidelná starostlivosť o obočie. Na jeho vytrhávanie si kúpte kvalitnú pinzetu s ostrými hrotmi, aby medzi ne chĺpky neprekĺzavali, alebo to nechajte na kozmetičku z kozmetického salónu.

Pri dofarbovaní obočia taktiež nepoužívajte lacné ceruzky a tiene. Nezabudnite ich však vždy rozmazať do stratena. Po dokončení úprav obočia to zakončíte fixáciou. Obočie učešte ideálne kefkou z prázdnej riasenky. Vaše obočie je však potreba aj vyživovať a tým zabezpečiť jeho väčšiu hustotu. Vyživovať obočie prírodnou cestou môžete pomocou ricínového oleja, o ktorého použití a účinkoch sme si písali TU.

Veľmi účinným je použitie rastového séra na obočie. Ide o každodenné používanie, pri ktorom nestrácajte trpezlivosť. Účinky podporných sér vyžadujú trpezlivosť a starostlivosť. Sérum GigaLash sa používa dva krát denne, no i tak vydrží jedno balenie až 6 mesiacov. Sérum jednoducho jemným aplikátorom nanesiete každý deň ráno a večer na čistú nenalíčenú pleť. Skvelé na sére GigaLash je, že zhustenie obočia začína byť viditeľnépo týždni používania.