Predĺženie mihalníc

floating-leaf
floating-leaf

Predĺženie mihalníc

Maskara je veľmi dôležitou súčasťou ženskej starostlivosti o krásu už od čias faraónov. Dlhé mihalnice sú považované za znak krásy a pôvabu. Predĺženie a zhusťovanie mihalníc je preto dnes jedným z najčastejších úkonov vykonávaných v kozmetických salónoch. Platí predsa, že zvodný pohľad je tromfom každej ženy.

Doteraz sa ženy museli spoliehať na maskary a inú podobnú kozmetiku, ktoré tvorili dojem väčších mihalníc. Tieto zdĺhavé prípravy už nie sú nutné. Vymeňte ich za skutočne predĺžené mihalnice, s ktorými budete vyzerať prirodzene. Možnosti na ich predĺženie je dnes naozaj množstvo.

Riasenky a maskary

Riasenka alebo maskara bola dlho kráľovnou pri líčení. Jej podstata spočíva v nanášaní farby na mihalnice a tým sú mihalnice viditeľnejšie. Zväčša vyzerá ako nejaká kefka na paličke. Tá sa uschováva v puzdre, kde sa nachádza farba. Farba je vo väčšine prípadov čierna, avšak môže mať aj iný odtieň, napríklad hnedá alebo modrá. Zviditeľnenie mihalníc je iba optické predĺženie a vytmavenie.

Dokážete iba pár ťahmi vizuálny kozmetický zázrak. Najlepší spôsob nanášania maskary je takzvaný cik-cakovitý. Uchyťte aplikátor vodorovne a pri postupnom nanášaní odspodu ku končekom posúvajte maskaru zľava do pravá cik-cakovitým pohybom. Pred nanášaním starostlivo odstráňte prebytočné množstvo z kefky. Predídete tak možnému zlepeniu rias.

riasenky na predĺženie mihlníc

Tu sa dostávame k nevýhodám maskary. Riasy sa Vám môžu zlepiť dokopy a musíte strácať čas ich oddeľovaním. Riasy sa Vám môžu nie len zlepiť ale farba z puzdra sa môže zhrudkovať, a tak si narobíte na riasach jemné hrudky, ktoré skutočne nevyzerajú moc prirodzene a príťažlivo. O riasenku je tiež potrebné sa poctivo starať. Jej životnosť nie je nekonečná. Na štetec sa chytajú baktérie a množia sa, a tak môžu ublížiť Vášmu oku. Po štyroch mesiacoch od prvého použitia by ste ju preto mali vymeniť.

Oceňujete aj Vy využitie vode odolnej špirály? Jednoznačne je veľkou výhodou na kúpalisku alebo v zlom počasí, avšak nie je pre riasy taká priaznivá. Zbytočne namáha a láme Vaše riasy. A ešte jeden detail. Isto každá z Vás pozná ten pocit keď sa Vám večer nechce ísť sa do kúpeľne odlíčiť. Maskara sa ale v noci začne mrviť a takáto tvrdá riasa Vám môže poškodiť rohovku.

Umelé mihalnice

Umelé mihalnice sú dnes doslova hitom. Ich aplikácia je pre Vás jednoznačne omnoho jednoduchšia. Vy totižto zväčša iba ležíte na masážnom stole v kozmetickom salóne. Riasy sa aplikujú pinzetou jedna po druhej, a tak sedenie trvá od 45 minút až po zdĺhavé tri hodiny. Takéto mihalnice by ste si mali dať upraviť každé dva až štyri týždne.

predĺženie mihalníc

V snahe sa tomuto zdĺhavému procesu vyhnúť si ženy kupujú samolepiace mihalnice. Tieto trsy mihalníc si môžete aplikovať jednoducho aj sama doma. Nevýhodou je však, že sa jedná o celý trs a nie jednotlivé riasy. Ak Vám teda trs na jednej strane vypadne musíte riešiť odstránenie trsu na strane druhej. Toto odstraňovanie skutočne nie je jednoduchým procesom.

3D mihalnice

Predlžovanie rias je teda moderná metóda, vďaka ktorej si môžete Vaše prírodne riasy predĺžiť a zmeniť tak ich dĺžku alebo hustotu. Vďaka 3D mihalniciam môžete úplne zabudnúť na maskaru. Aj bez nej budú Vaše mihalnice krásne, silné a dlhé. Ide o spomínané lepenie jednotlivých rias, ktoré tie Vaše prírodne nezaťažujú. Ak prírodná riasa vypadne, odpadne spolu s ňou aj predĺžená riasa.

3D mihlanice

Aplikujú sa pomocou špeciálneho lepidla, ktoré je veľmi odolné a flexibilné. Pri tejto aplikácií hrozí nebezpečenstvo preniknutia lepidla do oka. Taktiež ak natrafíte na neodborný salón, hrozí zápal, ktorý vie byť skutočne bolestivý.

4D mihalnice

Aký je rozdiel medzi 3D a 4D mihalnicami? Najväčším rozdielom je ich životnosť. 4D mihalnice majú životnosť až 5 – 6 týždňov. Ďalšou výhodou je ich nadľahčenie, čo robí ich nosenie komfortnejším. Ďalej sú pružnejšie, vďaka čomu sa menej lámu. Majú zdrsnený povrch, a tak lepidlo lepšie držízvyšuje sa ich životnosť.

Sérum na predĺženie mihalníc

Mihalnice rastú iba 30 dní a potom vypadnú. Bolo teda otázkou ako mihalnice predĺžiť dlhodobejšie, keď aj tak vypadnú. Na základe tohto faktu bolo vytvorené sérum na predĺženie mihalníc, ktoré v skutočnosti predlžuje tento rastový cyklus. Vďaka tomu riasy rastú dlhšievyhnete sa predčasnému vypadávaniu.

GigaLash sérum na predĺženie mihalníc

Sérum GigaLash mihalniciam poskytuje taktiež ochranu proti lámaniuzvyšuje ich pružnosť. A to všetko bez nutnosti návštevy salónu, použitia lepidiel alebo iných látok ohrozujúcich Vaše oči a nemusíte sa obávať ani zbabraného výsledku ako pri maskare alebo umelých mihalniciach. Je to ako by ste užívali ricínový olej, avšak rýchlejšie a dostupnejšie.