Tieto fakty o raste mihalníc by mala poznať každá žena

floating-leaf
floating-leaf

Poznáte tajomstvo krásnych rias?

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom duše. Náš pohľad je mnohokrát výrazovým prostriedkom a odrazom našich skutočných emócií. Samozrejme, nesmieme opomenúť i zvodný a sexi pohľad, ktorý máme my ženy v krvi. Ak k tomu pripojíme mierne žmurknutie krásnymi dlhými mihalnicami, nik neodolá! Čo však v tom prípade, ak naše riasy nespĺňajú naše požiadavky?

Čo by ste mali vedieť o raste mihalníc

Rast mihalníc je činnosťou, ktorá je v našom tele prednastavená, no i napriek tomu, je možné ju ovplyvniť. Kým vám však prezradíme triky, ako podporiť rast mihalníc, pozrime sa najskôr na to, akým spôsobom rastú.

Naše mihalnice rastú v trojfázovom cykle. Tento cyklus zahŕňa i nepríjemný fakt, a teda vypadnutie samotnej mihalnice. Ide však o prirodzený proces obnovy buniek, takže sa netreba obávať, mihalnica opäť dorastie.

Rast mihalníc prebieha v troch fázach – rastovej, prechodovej a odpočinkovej.

Fáza 1: Rastová– anagén

Táto fáza trvá štandardne 30-40 dní. Počas nej riasový vačok produkuje vlákno, koreň sa delí, a tým dochádza k predĺženiu vlasového vlákna. Každá mihalnica však narastie iba do určitej dĺžky a samotný rast sa zastaví. Používaním správnych trikov, ktoré si môžete prečítať nižšie, môžete samotný rast predĺžiť.

Fáza 2: Prechodová  – katagén

Počas prechodovej fázy sa rast mihalníc zastaví a folikuly sa začnú zmenšovať. Katagén je jasným signálom toho, že obdobie aktívneho rastu mihalnice sa ukončilo. Prechodová fáza trvá približne 2-3 týždne. V prípade, že je počas tejto fázy riasa vytiahnutá – či už silou alebo prirodzene, obnova trvá zvyčajne dlhšie, pretože folikul čaká na konečné dokončenie prechodovej fázy.

Fáza 3: Odpočinková – telogén

Akonáhle dôjde k uzavretiu procesu prechodu, nastáva telogénna fáza rastového cyklu. Telogén je označovaný aj ako fáza odpočinku a môže trvať až nekonečných 100 dní. Komu sa už len chce toľko čakať na nové mihalnice? Každopádne, počas tohto obdobia sa začína produkovať nové vlákno, ktoré tlačí zospodu na koreň starej riasy. V momente, ako sa dostane do určitej fázy, pôvodná mihalnica vypadne… a je to tu! Začína rásť nová mihalnička.

Pravda, či lož?

Riasy a nožničky – v žiadnom prípade!

Jednou z veľmi nepravdivých „povier“  je strihanie rias. V žiadnom prípade neplatí, že ak riasy skrátite nožničkami, začnú rásť rýchlejšie. V tomto prípade ide o veľmi zavádzajúcu informáciu a vzhľad svojich rias týmto spôsobom vôbec nevylepšíte. Práve naopak.

Používanie klieštikov

Krásne vytočenie rias môžeme dosiahnuť i používaním klieštikov. To však môže nielen ovplyvniť tvar samotnej mihalnice, ale zároveň ju môže i poškodiť či zlomiť. Preto je potrebná vysoká dávka opatrnosti.

Zopár trikov na záver

Samozrejme, prvoradá je starostlivosť. V žiadnom prípade riasam neprospieva trenie, šúchanie či zvyšky zabudnutej maskary, ktorú sa nám nechcelo odlíčiť po prehýrenej piatkovej noci. Dôkladné odlíčenie a rozčesanie mihalníc je základom. Na rozčesanie môžete použiť starú špirálu, ktorá riasy pekne oddelí.


Náš tip: Prečítajte si aj ďalšie tipy, ako môžete podporiť rast mihalníc.


Jemná masáž očných viečok zas pomôže stimulovať folikuly k ich rýchlejšej obnove. Skúste si dopriať dve minútky odddychu a jemne prechádzajte po svojich viečkach, v častiach, odkiaľ mihalnice vyrastajú. Použite ukazovák, alebo prstenník, keďže ich pokožka je veľmi jemná a citlivá. Veľmi obľúbenou a účinnou možnosťou sa stáva tiež používanie séra, ktoré stimuluje rast mihalníc.

Rast mihalníc masáž - GigaLash.sk

Zhrnutie:

  • Mihalnice rastú neustále, postupne prechádzajú tromi fázami.
  • Starostlivosť o riasy je veľmi dôležitá.
  • Masážou pomôžete mihalniciam rýchlejšie sa zotaviť.