Môžete používať umelé mihalnice, ak často cvičíte?

floating-leaf
floating-leaf

Je vhodné používanie umelých mihalníc popri častom cvičení?

Ste aktívna žena a chcete dobre vyzerať v každej situácii. Či už počas pracovného dňa, ale aj pri cvičení. Chodievate cvičiť pravidelne? Ak hľadáte spôsob, ako by vaše oči i mihalnice mohli vyzerať dobre aj bez líčenia, možno premýšľate nad umelými mihalnicami. Môžete ich však nosiť aj vtedy, ak často cvičíte?

Cvičenie a super vyzerajúce baby

Aj pri cvičení chcete vyzerať dobre, no nie je pri ňom veľmi vhodné nosiť make-up. Potíte sa, póry sa otvárajú, tvár je červená, maskara je rozmazaná. Neprospieva to vašej pleti. A navyše, nie je to veľmi príťažlivý pohľad.

Po cvičení idete buď do práce, alebo na pracovné stretnutie, poprípade na kávu s kamarátkami. To závisí od toho, v akom čase chodievate cvičiť.

Stále sa nájdu také ženy, ktoré aj pri cvičení vyzerajú super. Ako to robia? Ženy používajú rôzne vylepšenia aby vyzerali stále dobre. Najčastejší je permanentný make-up. Dajú si vytetovať obočie, vytieňovať alebo vykontúrovať pery. Iné stavia na plastickú chirurgiu. Ale čo robia s mihalnicami, že vyzerajú tak dobre? Používajú umelé?

Umelé mihalnice pri cvičení - GigaLash.sk

Cvičenie a umelé mihalnice

Ak máte prirodzene krásne a dlhé mihalnice, tak iste neriešite predĺženie alebo zhustenie. Čo robiť v prípade, že milujete cvičenie, no nemôžete nosiť maskaru? Vaše mihalnice sú bez nej krátke, riedke, oči nepútajú pozornosť. Chcete byť predsa atraktívna aj bez maskary.

Váš problém môžu vyriešiť umelé mihalnice. Sú však skutočne vhodné na cvičenie?

Ak si chcete dať aplikovať umelé mihalnice, vaše pôvodné musia byť dostatočne silné na to, aby uniesli nové riasy. Ak také nemáte, umelé riasy neodporúčame. Pri ich aplikácii sa môže stať, že sa poškodia vaše prírodné mihalnice a už vám viac nenarastú. To by ste nechceli, však?

Ak nemáte dostatočne silné vlastné mihalnice, umelé mihalnice neodporúčame.

Na lepenie sa používa vodoodolné lepidlo. Ale pozor, nie je potuodolné. Takže pri cvičení sa môže stať, že vám nebudú držať. Pot pri cvičení steká aj na oči. Môže použité lepidlo rozpustiť .


Náš tip: Prečítajte si aj o ďalších rizikách umelých mihalníc.


A samozrejme, nesmiete si oči pretierať. Stačí málo a mihalnice už nebudú na svojom mieste, dokonca môžu s nimi vypadať aj tie, ktoré máte prírodné. A zničené mihalnice určite nie sú to, po čom ste túžili.

Ak túžite mať dlhšie, tmavšie a hustejšie riasy, poobzerajte sa po iných spôsoboch, ako to dosiahnuť. Pre ženu, ktorá miluje pohyb a cvičenie, nie sú umelé riasy vhodné.

Na záver

Takže, sú vhodné umelé mihalnice pre ženu, ktorá je aktívna a často cvičí alebo nie? Odpoveď je jasná – nie sú.

  • Ak nemáte dostatočne silné prirodzené mihalnice, tak pre vás nie sú umelé vhodné vôbec.
  • Umelé mihalnice sú lepené vode odolným lepidlom, nie potu odolným.
  • Keď sa pri cvičení na umelé mihalnice dostane pot, môžu vám vypadať.