Novodobá závislosť a jej riziká – umelé mihalnice

floating-leaf
floating-leaf

Odstránením umelých mihalníc prídete pravdepodobne aj o tie svoje.

Zvodný pohľad je už veky vekov jedným z najsilnejších ženských zbraní. No len dnešná doba nám ponúka moderné vylepšenia a zásahy, na ktorých sa žiaľ mnoho žien stáva závislými. Keď raz uvidíte svoj pohľad v zrkadle s umelými mihalnicami, pomyslíte si, že bez nich už nikdy taký efekt nedocielite. Aj vaše prirodzené mihalnice však môžu byť nádherne dlhé a husté.

Umelé mihalnice dnes bežne môžete vidieť u množstva žien. Sú vyrábané z ľudských alebo syntetických vlasov. V dnešnej dobe nájdeme obrovské množstvo druhov, typov, farieb aj tvarov. Pozrime sa na ne však z blízka.

Aké riziká na vás číhajú?

Tak, ako nájdeme ženy spokojné so svojimi spravenými mihalnicami, tak sa aj nájde množstvo žien, ktoré by svoje rozhodnutie najradšej okamžite vrátilo späť. Čokoľvek sa aplikuje v okolí očí, so sebou nesie určité riziko. Nemusíte sa ale obávať pinzety, ktorou sú vám mihalnice nanášané. Obávajte sa iných rizík.

  • Podráždenie až alergické reakcie očí. Toto môže spôsobiť lepidlo, ktorým sú mihalnice pripevnené. Je totiž plné chemikálií a príliš silné.
  • Oslabenie korienkov. Problém spôsobený takisto nanesením lepidla.
  • Infekcia rohovky či očných viečok. Pri odstraňovaní umelých mihalníc sa často strhnú aj vaše vlastné a do malej ranky sa ľahko dostane infekcia, ktorá spôsobuje zbytočné problémy.
  • Opuch viečok.
  • Dočasná či permanentná strata vlastných mihalníc.

Náš tip: Prečítajte si, ako môžete podporiť rast mihalníc bez nepríjemných vedľajších učinkov.


Umelé mihalnice sú často nesprávne napojené, a tak môžu veľmi nepríjemne poškodiť tie vaše, a to najčastejšie:

  • nadmerným tlakom umelých mihalníc,
  • poškodením vlasových folikúl,
  • nekvalitnými falošnými riasami,
  • neprofesionálnym napojením.

Umelé mihalnice alebo prirodzenosť - GigaLash.sk

Umelé mihalnice nie sú vaša jediná možnosť, ako pohľadu dodať objem!

Faktom je, že 90 % žien nepotrebuje umelé mihalnice. Ak ste ešte pred pár rokmi boli so svojimi vlastnými riasami spokojná, no dnes sa vám zdajú kratšie, máme pre vás vysvetlenie. Či sa nám to páči alebo nie, naše telo starne a s ním aj oči. Viečka sú ťažšie a ako tlačia na oko, mení sa smer a spôsob rastu. Nerobí sa pekný oblúčik, ktorý je žiadaný, ale mihalnice rastú do roviny. Celé je to o stave kože v okolí očí, a preto nezabúdajte na starostlivosť o túto krásnu časť tela.

Jednou z možností, ktoré vám ponúkame, je sérum GigaLash, ktoré na základe zmesi enzýmov podporuje rast, zvyšuje pružnosť a zabraňuje predčasnému vypadávaniu vašich mihalníc. Sledujte náš blog a našu facebookovú stránku a dozviete sa o všetkých novinkách či nápadoch a zlepšeniach. Buďte aj vďaka našej pomoci prirodzene krásna!