Ako nosiť umelé mihalnice, a chrániť pritom tie svoje?

floating-leaf
floating-leaf

Prečítajte si, ako ochrániť svoje prirodzené mihalnice pri aplikácii umelých rias

Riziká nosenia umelých mihalníc už pravdepodobne poznáte. Ak ste sa napriek tomu rozhodli nosiť umelé mihalnice, prinášame vám niekoľko tipov, ako pritom môžete ochrániť svoje vlastné mihalnice.


Náš tip: Prečítajte si viac o rizikách umelých mihalníc.


Vyberte si kvalitné mihalnice

Hlavne pri mihalniciach vyrobených z plastu sa stáva, že sú na pocit ťažké. Ťažké umelé riasy môžu poškodiť vaše mihalnice. V kozmetickom salóne si preto vyžiadajte čím najľahšie riasy. Umelé mihalnice by mali byť približne rovnakej hrúbky ako vaše prirodzené. Vyberte si radšej mihalnice, ktoré sa aplikujú po jednej na vaše prirodzené mihalnice, nie umelé mihalnice s lepiacimi pásikmi. Kvalita samozrejme aj niečo stojí, ale je lepšie investovať do kvalitných umelých mihalníc, ako následne riešiť problémy so svojimi prirodzenými.

Vyberte si odborníkov

Pri aplikácii umelých mihalníc si vyberte špecializované štúdio a certifikovanú kozmetičku. U takých by sa nemalo stať, že sa vám mihalnice zlepia dohromady, čo môže priniesť aj trvalú stratu mihalníc. Naozaj, určite si salón nevyberajte podľa najnižšej ceny. Precíznu kozmetičku spoznáte aj podľa toho, že vám bude umelé mihalnice aplikovať minimálne 45 minút pri 3D mihalniciach a až 3 hodiny pri 4D mihalniciach.

Vo väčšine prípadov práve od kvalitnej kozmetičky závisí, ako vaše mihalnice dopadnú.

Kvalitné lepidlo

Na lepenie umelých mihalníc by sa malo používať lepidlo farmaceutickej kvality. V opačnom prípade môže dôjsť k podráždeniu oka a poškodeniu prirodzených mihalníc.

Starostlivosť o umelé mihalnice

Ak už máte umelé mihalnice kvalitne aplikované, kvalitne sa tiež o ne starajte.

  • Počas prvých 24 – 48 hodín po aplikácii by mihalnice nemali prísť do styku s vodou, nadmerným teplom a parou. Počas tejto doby teda nezaťažujte svoje mihalnice ani saunou či soláriom. Aj neskôr by ste sa mali plávaniu a teplu radšej vyhýbať.
  • Neaplikujte odličovače priamo na mihalnice, čistite si iba okolie očí.
  • Každý deň si mihalnice prečešte kefkou na mihalnice.
  • Netrite si oči a snažte sa svojich mihalníc nedotýkať.
  • Ak chcete používať riasenku, kúpte si špeciálnu na umelé mihalnice a používajte ich iba od polovice mihalníc, aby sa nepoškodili spoje. Riasenku odstraňujte čistou vodou.

Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, či môžete nosiť umelé mihalnice, ak často cvičíte.


Pozor pri odstraňovaní

Umelé mihalnice odstraňujte pomocou očného odličovača alebo odličovacieho oleja. Naneste ho na očný tampón a prejdite ním po časti viečka, kde sú mihalnice prilepené. Po niekoľkosekundovom pôsobení umelé mihalnice pomaly odliepajte smerom z vonkajšej strany oka do vnútornej. Úplne najlepšie je však aj odstraňovanie umelých mihalníc zveriť do rúk profesionálovi.

Umelé a prirodzené mihalnice - GigaLash.sk

Môžete teda nosiť umelé mihalnice, a pritom nepoškodiť tie svoje?

Áno. Stačí dodržiavať niekoľko zásad:

  • Vyberajte si kvalitné umelé mihalnice a kvalitné lepidlo.
  • Stavte na špecializované kozmetické salóny a kvalitné kozmetičky.
  • Umelým mihalniciam venujte špeciálnu starostlivosť.