Je vodeodolná špirála vhodná pre vaše oči?

floating-leaf
floating-leaf

Škodí vodeodolná špirála vašim mihalniciam?

Aj vy si myslíte, že vybrať vhodnú riasenku pre vaše oči je jednoduché? Iba prídete do obchodu a kúpite prvú, ktorú zbadáte. Mýlite sa. Spôsobov, ako zhustiť a predĺžiť vaše mihalnice, je niekoľko. Riasenka alebo ľudovo povedané špirála je len jedným z nich a aj tá má niekoľko druhov. Poďme na to teda pekne po poriadku.

Klasická či vodeodolná špirála?

Mnohé z nás siahajú po riasenke denne. Klasická farba je čierna alebo hnedá. No keď ideme napríklad v lete na kúpalisko, na svoje riasy nanášame vodeodolnú špirálu. Zamýšľali ste sa niekedy nad výhodami a nevýhodami jednotlivých druhov riaseniek?

Klasická riasenka

Klasická špirála má svoje nesporné výhody. Sú to najmä:

  1. Klasická riasenka sa dá jednoducho odlíčiť úplne obyčajným odličovačom alebo iba čistou vodou.
  2. Obsahuje viac vody, čo znamená, že nanášaná farebná zmes je pružnejšia, a teda menej zaťažuje oči.
  3. Na trhu je možné dostať nespočetné množstvo klasických riaseniek a závisí len od vás, koľko chcete do nej investovať.

Avšak, má aj svoje nevýhody:

  1. Po pár hodinách od nanesenia na mihalnice sa začne drobiť a opadávať.
  2. Ak zmoknete, prípadne sa trochu spotíte, riasenka sa vám rozmaže.

Vodeodolná špirála

Najväčšou, a zrejme aj najpresvedčivejšou výhodou vodeodolných riaseniek, je, že sa nemusíte báť dažďa ani letného kúpania či dovolenkového tepla. Aj v extrémnych podmienkach drží tam, kde ste ju naniesli.

Na druhej strane má však  vodeodolná riasenka tendenciu mihalnice vysúšať a dehydrovať, pretože obsahuje málo vody. Častým používaním riasenky tohto typu sa prirodzené riasy začnú poškodzovať a postupne vypadajú, pretože nevydržia tú záťaž.

Vodeodolná špirála vysúša a dehydruje mihalnice, poškodzuje ich a prispieva k ich vypadávaniu.

Vodeodolnú špirálu odlíčite iba pomocou špeciálnych prípravkov, ktoré sú na báze oleja. S obyčajným odličovačom na vodeodolnú riasenku nevystačíte.

Pri niekoľkých testoch vyšlo, že ak si kúpite lacnú vodeodolnú špirálu, škodíte aj citlivej pokožke oblasti očí a nanesiete si na svoje citlivé partie poriadny chemický kokteil. Ak túžite po kvalitnejšom spracovaní špirály, ktorá vydrží aj vodnú skúšku, musíte si priplatiť a zadovážiť riasenku z kategórie drahších.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, ako sa môžete líčiť, ak máte citlivé oči.


Aká riasenka je najlepšia?

Aká špirála je teda tá naj? Na používaní klasickej špirály nie je nič zlé, ale treba vziať do úvahy, že sa nám môže po pár hodinách drobiť. Ak túžite po pohľade, ktorý odolá aj búrke, siahnite po vodeodolnej riasenke. Nebojte sa do nej investovať a zadovážiť si kvalitnú.

Vodeodolná špirála škodí - GigaLash.sk

Avšak, počuli ste už o možnosti aplikovať sérum na predĺženie a zhustenie mihalníc? Takéto sérum pôsobí veľmi citlivo a nezaťažíte ním ani svoje riasy ani citlivú pokožku okolo očí. Už v priebehu niekoľkých dní spozorujete, že vaše mihalnice sú dlhšie, hustejšie a výraznejšie.


Náš tip: Prečítajte si viac o prípravku GigaLash.


Tak si to zhrňme

  • Ak už používate riasenku, používajte radšej kvalitnú klasickú riasenku.
  • Vodeodolná špirála škodí vašim mihalniciam aj očiam.
  • Ako alternatívu vyskúšajte prírodné sérum na rast mihalníc GigaLash.