Pripravte si domáce sérum na rast mihalníc

floating-leaf
floating-leaf

Recept na prírodné sérum na rast mihalníc zvládnete aj doma

Niekoľko overených či neoverených receptov, ktoré majú dopomôcť rastu mihalníc vyskúšala už snáď každá žena. Niektoré z nich sú však iba obyčajné požierače času. Z obrovského množstva informácií, ktorými sme momentálne obklopené, niekedy nie je vôbec jednoduché si vybrať. Preto sme sa rozhodli priniesť vám zopár domácich a prírodných receptov, ktoré budú pre vás hodnotným prínosom.

Vyhnite sa zlozvykom

Predtým, ako sa začneme venovať konkrétnym ingredienciám, je potrebné pripomenúť si, že správne odlíčenie mihalníc je tou najhlbšou podstatou. Najväčším postrachom pre mihalnice je to, keď si ich neodmaľujete. I napriek tomu, že niekedy sa vám naozaj nechce a nevládzete, musíte sa prekonať. Pokiaľ chcete byť hrdou majiteľkou krásnych  a hustých rias, musíte si na správnu večernú rutinu naozaj dohliadnuť. V opačnom prípade sa mihalnice vysilia, zničia, a o to náročnejšou sa neskôr stane starostlivosť o ne.

Ricínový olej – overená kvalita

Ricínový olej je známy predovšetkým tým, že stimuluje a vyživuje folikuly. Okrem toho napomáha v boji proti mikroorganizmom, ktoré brzdia rast mihalníc. Výhodou ricínového oleja je, že efekt zdravších a lesklejších rias je viditeľný už po 2-3 týždňoch od začiatku používania. Aplikácia oleja  je veľmi jednoduchá. Stačí, ak na riasy nanesiete olej pomocou vatového tampónu. Postupujte však opatrne, aby sa ricínový olej nedostal do oka. Túto kúru nechajte pôsobiť cez noc a ráno ho jednoducho opláchnite vlažnou vodou a opakujte každý večer počas troch mesiacov.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, ako môžete podporiť rast mihalníc.


Olivový olej – skvelý pomocník

Výhody používania olivového oleja snáď ani nie je potrebné zdôrazňovať. V oblasti starostlivosti o mihalnice je však významný tým, že je bohatý na vitamín E a kyselinu olejovú, ktoré spoločne mihalnice vyživujú, zväčšujú objem a udržiavajú ich tmavé. Pre aplikáciu môžeme použiť aj starú očistenú riasenku, ktorú namočíme do olivového oleja. Opatrne nanesieme na riasy a necháme na noc pôsobiť. Ráno taktiež opláchneme vlažnou vodou.

Olivový olej na rast mihalníc - GigaLash.sk

Malé prekvapenie menom citrónová kôra

Túto ingredienciu by ste tu veru nečakali, však? Zaujímavým poznatkom je to, citrónová kôra je bohatá na vitamíny B, C a v neposlednom rade i kyselinu listovú, ktorá podporuje rast mihalníc. V spojení s ricínovým alebo olivovým olejom dokáže hotové zázraky. Jej lúhovaním podporíme nielen stimulačné vlastnosti týchto olejov, ale aj tie čistiace.

Ako na to? Lyžicu sušených citrónových kôrok dáme do sklenenej nádoby. Zalejeme buď olivovým, alebo ricínovým olejom. Uzavrieme a necháme 3 týždne lúhovať. Voilá… Sérum je hotové. Pri nanášaní séra či už vatouvou tyčinkou alebo starou riasenkou postupujeme opatrne, aby sa nám kúra nedostala do oka. Počas noci necháme ingrediencie pôsobiť a ráno opláchneme teplou vodou. Pravidelným používaným sa dostavia účinky po pár mesiacoch.

Vyskúšajte aj masáž viečok, ktorá stimuluje folikuly k rýchlejšej obnove. Jemne prechádzajte po svojich viečkach, v častiach, odkiaľ mihalnice vyrastajú. Použite ukazovák alebo prstenník, keďže ich pokožka je veľmi jemná a citlivá.

Sérum GigaLash

Ak sa vám nechce skúšať domáce recepty na rast mihalníc, siahnite po novom sére na rast mihalníc GigaLash. GigaLash obsahuje prírodné zložky, ktoré vaše mihalnice predĺžia, zhustia a zvýraznia. Použitie je veľmi jednoduché – sérum sa aplikuje jemným aplikátorom podobne ako očná linka.

Zhrnutie:

  • Krásne mihalnice sú výsledkom dokonalej večernej rutiny.
  • Príroda nám poskytuje mnoho prostriedkov, ako sa dopracovať ku krásnym mihalniciam.
  • GigaLash sa svojim zložením radí medzi prostriedky, ktoré pomôžu k rýchlejšiemu rastu mihalníc.