Máte krátke mihalnice? Nie ste jediná.

floating-leaf
floating-leaf

Na predĺženie mihalníc existuje niekoľko účinných spôsobov

Aj vy túžite po uhrančivom pohľade, ale príroda vám nedopriala dlhé zmyselné mihalnice? Nezúfajte! Nie ste jediná. Týmto problémom trpí mnoho žien v rôznych vekových kategóriach. Prečo je to tak?

Prečo sa mihalnice skracujú a stenšujú?

V mladosti ste sa pýšili dlhými zvodnými mihalnicami, ale dnes ich pri pohľade do zrkadla ledva zbadáte? Existuje mnoho príčin, prečo sa mihalnice zmenšujú. Niektoré z nich môžete odstrániť jednoduchou úpravou vašich zvykov, iné si vyžadujú trochu komplikovanejší prístup.


Náš tip: Prečítajte si argumenty pre a proti predlžovaniu mihalníc.


1. Nesprávne používanie maskary

Nesprávne používanie maskary je jedným z hlavných problémov, ktoré vedú k zmenšovaniu mihalníc. Maskaru si nikdy nenechávajte na tvári na noc, môže to spôsobiť stenšovanie, či dokonca aj lámanie mihalníc. Odstraňovanie hrčiek z rias po nanesení a zaschnutí maskary sa tiež neodporúča, lebo to vedie k poškodzovaniu mihalníc. A zabudnite aj na používanie starej maskary. Po maximálne šiestich mesiacoch by mala každá letieť do koša.

Maskara na krátke mihalnice - GigaLash.sk

2. Choroby

Ďalším dôvodom, ktorý vedie k poškodeniu rias, sú rôzne ochorenia. Medzi choroby, ktoré spôsobujú poškodenie mihalníc, patrí napríklad hypovitaminóza (stav, kedy má telo nedostatok vitamínov) či narušenie rovnováhy hormónov. Tieto ochorenia môžu viesť k strate vlasov a ochlpenia na celom tele, a tak ovplyvniť aj mihalnice. Nebezpečný môže byť aj zápal spojiviek. Ten je spôsobený buď bakteriálnou alebo vírusovou infekciou či alergickou reakciou. Aj toto ochorenie môže viesť k skracovaniu a vypadávaniu vašich mihalníc, hlavne, keď ho prechodíte ako neliečené.

3. Staroba

Ako starneme, naše telo začína strácať niektoré svoje funkcie, napríklad schopnosť regenerácie telesného ochlpenia. Pribúdajúce roky postupne zastavujú podporu rastu telesného ochlpenia. Rolu tu hrá aj genetika.

Ako proti tomu bojovať?

Ciest, ako zmeniť vaše krátke mihalnice, je hneď niekoľko. Medzi tie najnákladnejšie patrí napríklad kúpa umelých rias. Musíte však rátať s tým, že cena kvalitných umelých mihalníc je značne vysoká a s ďalšími nákladmi musíte rátať aj pri ich pravidelnom dopĺňaní. Umelé mihalnice teda určite nie sú ekonomické riešenie a ich aplikácia navyše prináša so sebou aj svoje riziká.


Náš tip: Prečítajte si aj článok, ako nosiť umelé mihalnice a chrániť pritom tie svoje?


Na trhu existujú aj rôzne séra na podporu rastu mihalníc a ich  výživu. Tieto séra obsahujú väčšinou špeciálne proteíny, ktoré v podporujú mihalníc. Ďalšie produkty sú založené na prírodných zložkách, ktoré neškodia zdraviu a sú aj cenovo prijateľné.

Na záver

  • Za stratu mihalníc môže byť zodpovedná aj vaša maskara. Dávajte si na preto pozor na jej používanie a odstraňovanie.
  • Mihalnice sa zhoršujú s pribúdajúcimi rokmi – veku nerozkážete.
  • Na trhu existujú produkty, ktoré vám pomôžu vaše krátke mihalnice predĺžiť a posilniť.